" "
 
 

To najnovšie, čo som zažil :-)Obratlovce po druhé alebo Hm.. no čo mám na to povedať? 21.9.2003
Dobrá rada: Žiadne skúšky si nenechávajte na september, ale radšej ich robte v júli. Ja som tak druhykrát musel skúšať stavovce. Petr mi dohodol samostatný termín na 17.9., takže som stihol aj sv.Otca v Rožňave aj odpust u dedka. Som sa na to seriózne učil (tak ako sa len cez prázdniny serióne dá). Zameral som sa na to, čo som minule nevedel. Nuž a pán skúšajúci mi vskutku poznávačku pochválil.. ale že vraj to nestačí. Nepáčilo sa mu totiž, že tuším len o málo radoch vtákoch, neviem moc systém primátov.. a na iné sa nepýtal.. a ja pako som ten systém trošku zanedbal. Zdá sa že to nie je až také nedôležité.. nuž keď to takto pôjde ďalej, tak v tej zoologii dostanem k všetkým nedôležitostiam.. heh. Tak už len dúfam, že to nebude viac ako trikrát..
 
Voda alebo voda, voda, voda a raz za čas slniečko 21.9.2003
Na prelome augusta a septembra sa konala školská akcia-Letný výcvikový kurz, splavovanie Vltavy(Vyšší Brod - Č.Budějovice). Po dvoch mesiacoch som o5 postretal starú dobrú partu a vydali sme sa kanojkami po vodičke dolu prúdom. Na nocľah ma prichýlil do dvojvrstevného stanu Tomáš, a cez deň som si zobral v člne pod opateru Méďu. Hneď pri prvej hati(hať=jez podľa cs-sk slovníka) som (ako začiatočník v prevrhnutí na vode) pri zachraňovaní Méďovej nohy stratil pádlo, kt. uplávalo do stratena. Hneď som dostal "vynadáno" ale aj s novým pádlom(neviem odkiaľ). Ako úspešný háčik som pokračoval aj ďalej za stále daždivejšieho počasia. Splavili sme zopár hatí(jezov), tak reku že si aj ja vyskúšam riadiť loď ako zadák. Postupne som sa zlepšoval, až keď moju kariéru zastavila staronová skúsenosť s vykypaním sa. Všetko bolo ukážkové. K prekážke sme sa nepriklonili, "najeli" na ňu bokom, a nezapreli sme sa pádlom vo vode. Najkrajšia však bola posledná hať asi 300m pred cieľom v Č. Budějoviciach. Vykypali sme sa podruhykrát s bagažou(celkovo 4x). Méďovi opäť premokol vak a aj digital. foťák, ktorý suší doteraz.. Ale bolo super! :_)
 
Polska alebo Ako to pripravované Poľsko predsa relatívne vyšlo 21.9.2003
Po celoročnom plánovaní a snení sme sa predsalen do Poľska vybrali. Nakoniec sme boli štyria. Ja, Igor, Weisi a Vika. Výlet bol vskutku zaujímavý. Trval dva a pol týždňa a stihli sme prejsť Poľsko krížom-krážom. Videli sme množstvo vecí, ktoré by ste v Poľsku ani nečakali, postretali plno milých ľudí, užili si stopovania a bivakovania. Kto šiel s Vikou, tomu sa na stope vcelku darilo. Až na jeden prípad, kedy poliši pokutovali Weisiho a Igora a museli dojsť vlakom, stop celkom šiel :_) Prvé stretnutie v poľskej Wieliczke vyšlo. Všetci sme tam 5.9. úspešne dostopovali. Hneď sme si pozreli nádhernú, vyše 120m hlbokú soľnú baňu so soľnými sochami a soľnou kaplnkou!Na druhý deň sme si pozreli Krakov, ja s Igorom aj Osvienčim. Stretli sme sa vo Wroclawi, vyrazili na Wolin. More je supéééér. Kúl piesok, západ slnka. Pieskové duny. Tie nám ozaj vyrazili dych. Veľké a nádherné. Gdansk je nádherné prístavne mesto a poloostrov Hel zasa najhaluznejšie miesto. Mazury - oblasť so stovkami jazier je nádherná. A najlepší je slovenský kamión, ktorý sa po vás vráti a vezme vás 420 km, 30 kilákov od domova. Diky Rasťo :-)
 
Vihorlat alebo Ako sme obdivovali svoju domovinu 21.9.2003
V neskorom júli som si povedal, že okrem sedenia doma, by celkom bodlo obzrieť aj to naše ospevované okolie. Tak, že sa vyberiem na Vihorlat. Navnadil som brata Peťa ako aj bratranca Luckyho. Vybrali sme sa na 3 dni. V prvý sa ešte vykúpali na Vinianskom jazere a vydali sa smerom na Pirnagov vrch a Kyjov. Keď sa minula cesta a ostal len les :-), sme po šľapaní do kopca usúdili, že by sme nemuseli zablúdiť hneď v prvý deň, tak že sa vrátime radšej na cestu, o ktorej vieme aj kde je na mape. Po zaujímavom nocľahu v lese so srnkami(asi srnkami) a živánskej po ktorej kuchár sľúbil, že už ju nikdy robiť nebude(zvýšilo sa asi kilo zemiakov), sme ďalší deň nenašli ani Rakovský kameň. To nás však neodradilo od hlavného cieľa-Vihorlatu. Ozaj sme tam došli. Večer, mierne namoknutý s búrkou za pätami. Prenocovali sme pod stromom, našťastie pri ohni, ktorý na nás čakal zásluhou českých turistov. Ohriali sme sa, ráno ešte raz vyliezli hore na Vihorlat, zaknihovali sme sa, potešili sa z 5-metrového výhľadu(hmla je hmla) a vydali sa smerom domov. Cestou sme trikrát stratili a trikrát našli značku.. ale nakoniec predsa len došli do dediny. Nakoniec vcelku pozitívne. Stretli sme okrem iného plno fúzačov alpských, slizniaka karpatského i salamandru. Ozaj sa nebolo na čo sťažovať :_)) (alebo..žeby?)
 
Malý svet alebo Ako som stretol prakžských spolužiakov v Michalovciach 10.7.2003
Človek by povedal, že svet je hrózne veľký.. No svojim spôsobom je to pravda :-) Ale občas je aj dosť malý! Najmä ak náhodou pri vystupovaní z vlaku stretnetete českých spolužiakov Matesa, Brážu, Jana, Martina a Vojtu v Michalovciach, keď sú na ceste na Kaukaz :-)) No tak, colorman (lepšie povedané jeho rodičia :-)) im poskytol strechu nad hlavou na noc, že reku tak skoro sa tak pohodlne nevyspia :-)) Tak svet je občas malý.. :-) .. a možno sa stavia aj cestou späť :-))
 
Prázdniny alebo Ako budem skúškovať aj v septembri 7.7.2003
No jo.. škola väčšinou končí, keď skončí skúškové.. Hej občas to platí. Väčšina skúšok je za mnou s väčšími/menšími/žiadnymi problémami, s nič moc skóre a so zaujímavými skúsenosťami od cez nie veľmi taktného pána profesora Prasáka cez milého skúšajúceho pána Neprítomného až po pána "Nevyhadzovača". Sranda bola,..teda miestami.., ale nakoniec to dopadlo tak, že všetko mám, ale obratlovcov si musím zopakovať. Takže konečne budem tie zvieratka ovládať! Asi teda najskôr až v septembri..lebo teraz sa mi nechce ani nedá učiť. V auguste je Poľsko, na začiatku septembra voda..hmm.. tak snáď sa niekde čas nájde :-)
 
7035 dní alebo Ach jo.. už tu behám 20 rokov 7.7.2003
Áno, áno.. všetci starneme. Z toho vyplýva, že aj colorman. A dňa 16.6.2003 opustil rady teenagerov. Veľká to strata :-)) Ale kamoši mu pripravili kvalitnú rozlúčku. Oslava bola fakt super! Potešili ho darčekami ako vankúšikom, na ktorom sa dobre učí, cumlíkom (=dudel), zaramovanou komprimitujúcou fotkou, ktorá visí na koleji a super megaobrovskyveľkou nafukovacou kosatkou. Je fakt super(bola otestovaná v miestnom rybníku-Šeberáku s menšou ujmou na zdraví.. colormana). Na oslave sme sa spudingovali jak sa len dalo a krem iného podaktorí triedili topánky ostatných podľa čuchu, vyberali príspevky na záchranu veľrýb(samozrejme s kosatkou.. a o 1:30 v noci :-)), kupovali bagetu s hlavou omotanou toaleťákom, chliaskali vodu na okoloidúcich a tak.. no hádajte čo som musel robiť ja... no jo nervus olfactorius pracoval..
 
Počítač alebo Ako sme kúpili lampu, ventilátor, písaci stroj a mp3 prehrávač v jednom 7.7.2003
Ešte za čias, keď sa colorman a spolubývajúci potulovali po chodbách koleje, všimli si zaujímavého inzerátu. Pentium 100 s monitorom a CDromkou za 1000 Kč. No.. dá sa to nevziať? :-) Tak sme tam nabehli, že to nejak obzrieme, a keďže mal aj funkčný monitor a nepotrebuje samostatnú miestnosť na uskladnenie, tak sme zainvestovali do náášho počítača každý po 333 Kč. Tak sme ho dotrepali na kolej 2 týždne pred odchodom domov.. tiež vieme kedy ťahať veci na kolej ;-) Ale tak komp zatiaľ fičí.. (pravda cez prázdniny oddychuje) Hneď sme zistili že je to málinky žráč času..keď sme pařili milionára a strieľali kačky :-).. ale kto môže povedať že to bola zlá kúpa.. :-))
 
Čisté zuby alebo Ako som vyhral zubnú pastu 9.6.2003
Na každej akcii sa musí vyviesť nejaká haluz. A najlepšie keď sa stretne zopár haluziakov :_)) To sme si tak v jeden večer čistili zuby (teda v každý večer.. ale), a Zuzka vraví, že si vydrží zuby čistiť dlhšie.. no a čo na to môžete odpovedať.. nedá sa inak.. "Stavme sa!" :-)) Tak sme si tie zuby teda čistili a čistili.. a čistili.. ľudia prichádzali, odchádzali.. požičiavali zubné pasty a tak.. A keďže nám oťažievali viečka.. čoskoro sa rozhodlo. Zuzka to po 1 hod a 10 min vzdala :-) Ale ako odporúča 9 z 10 zubárov na Slovensku: "Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa!" Tak som získal pastu Signal mini pre deti od 3 do 11 rokov. Užívam v zdraví.. zdá sa že výber bol vhodný ;-)) A inak..osobná skúsenosť..takéto umývanie zubov šetrí čas..lebo ďalšie dva dni ani nemôžete pomyslieť na to, že by ste si strčili kefku do úst.. :-))
 
Zoologický kurz alebo Ako ..      bolo .. no super :-) 9.6.2003
Cilp calp cilp calp.. keď niekde začujete, tak vedzte, že je to budníček menší (SK tuším kolibkárik). Tak napríklad aj to sa colorman naučil na zoologickom kurze. Okrem toho aj zopár iných vtáčikov i vtákov rozpoznávať cez rôzne kačice až po chaukošov a kormorány. Samozrejme zvýšená pozornosť sa venovala aj zabíjaniu odbornej vedeckej identifikácii bezobratlých. Ale je celkom fajn, že viem zaradiť bežných chrobákov do bežných čeľadí.. dokonca som z toho mal aj radosť :-)) A videli sme aj páriacich sa fúzačov obrovských (jééé tesaříík :_)) (tí majú tykadlá jak sviňa). Fakt zážitok. Nechýbali ani spoločenské akcie. Ako kúpanie sa v rybníku, večerný billiard a vážne diskusie pod heslom "O nás bez nás" :-)) Celkovo hodnotím pozitívne :-)) veď vždy je fajn, keď sa človek dozvie niečo nové a nakoniec je všetko OK :-)) A ako sa hovorí "Koniec dobrý, všetko dobré.."
 
Fyzika alebo Ako mám prvú skúšku za sebou 2.6.2003
Fyzika je super zaujímavý predmet. Ak máte dobrú literatúru, tak je to zábava čítať.. a riešiť si super príkladiky. Najmä ak je skúška taká pohodová.. stačí tomu rozumieť a máte to za jeden. Tak teraz hor sa do ďalších skúšok, aby vyšli prázdniny! :-) Plány sú pekné.. nejaká brigáda v Krkonošiach, pozretie si Portugalska.. cesta tam kamiónom, naspäť stopom.. no trošku odvážne, ale snáď sa odhodlám, prejdenie Poľska..stopom s Maťom, Igorom a Kajkou :-) júúj ale sa tešíím. Tak držte palce nech čo najviac vecí výde :-)
 
Somálska břitva alebo Ako nás krky pááálilííí 2.6.2003
V jeden víkend v jednej hospode som dostal pozvanie na večeru od Martina. Že sa jedná o mierne pikantné jedlo "Somálska břitva". Že keď to teda zjem, tak mi to zaplatí. Pridala sa aj Zuzka. Tak sme sa dali do boja :_) Začali sme "skvelým" pivom Samson v Karlose :-/ Už pri objednávaní na nás čašníčka divne pokukovala a pri podávaní megaporcie sa záludne usmievala. Prvým sústom sme zistili prečo :-) Také niečo ste fakt nejedli!! Pálilo nás to až za ušami, po niekoľkých sústach aj v žalúdku..a večer kde kade.. Prvá polovica sa dala. Ale druhá šla strašne strašne pomaly a so stále väčším odporom. Nakoniec sme to rozdeľovali na stále menšie etapy.. ale podarilo sa. (No nezješ to keď to zjedla žena.. :-))Ale tak vám poviem.. keby som vedel čo má čaká, v živote sa nenechám nahovoriť! Tak do toho.. pozývam vás..
 
Slovenskoóóóó alebo Ako sa Česi tešili medailám 14.5.2003
Slovenskoóóóó..slovenskoóó..eeeja..eejaaa..HEJA SLOVENKSKO!! :_) Tak sme tretí a konečne sme porazili tých Čechov :-) By ste neverili.. ako keby sa ani majstrovstvá nehrali. Žiadny Čech nespomenie hokej, a keď aj náhodou začnete debatu, tak sú až nápadne ticho :-)) Tak sa mi zdá.. že ich to celý rok neopustí.. predsa len národná hrdosť a hokej majú k sebe blízko. Českých spolubývajúcich sme patráčne privitali. Zo zemiakov sme urobili 3 medaily a nalepili na dvere. Nad to sme dali veľký nápis "B R A T O M" (a podto: "Slovenskoóóó"). Hehe..tak bola aspoň sranda. Lebo na druhý deň bol papier roztrhaný a zemiakové medaily strhnuté.. :-)) ale šak čo by sme československé vzťahy trošku neutužili.. no nie? :_)
 
ČR - SR 3:3 alebo Ako ma chceli biť 14.5.2003
Ešte na prvé meranie československých síl, sme sa dohodli s kamošom (Čechom), že si to pozrieme spoločne. A veru sme si aj pozerli. Problém bol, že v hospode, kde sme boli dvaja Slováci a asi päťdesiat Čechov :_) Tak som samozrejme patrične prejavoval národnú príslušnosť pri góloch, čo sa prejavilo nadávkami lietajúcimi k našemu stolu. Vyvrcholilo to našim tretím gólom :-) Po zápase prišlo k nášmu stolu päť chlapov. Nadávali a chceli nás biť. Skoro obsiahol aj kamoš Čech :-) Našťastie jeden z tých chlapíkov slúžil na vojne v Trebišove, takže sa mu zapáčili moje Michalovce (pokecal Anderove pasáže :-)). Nakoniec ukľudnil chlapov a mne vysvetlil, že ako sám Slovák..a ešte k tomu taký mladý.. tam takto nemôžem vyskakovať :-)) Ale šak sranda musí byť... slovenskoóóó :-)
 
100 SMS alebo Ako sa podľa prieskumu ľudia tešia SMSkám 1.4.2003
Podľa najnovšieho výskumu sú ľudia veľmi šťastný, keď im chodia SMSky.. tak som sa rozhodol, že keďže mám radosť keď sa ľudia tešia.. že im pošlem rovno 100! (pokročilým 150) :-)) No.. tak som tak vykonal dňa 1.4.2003 hmm.. No zatiaľ som nestretol žiadnych dotyčných.. a jeden ma kontaktoval cez ICQ. Tak som zvedavý na to či prežijem do zajtra.. tak držte palce! Zároveň týmto pozdravujem všetkých zúčastneným, a dúfam že sa im vyladzuje úsmev keď čítajú tieto riadky.. a prosím ich.. aby vám zdelili pocity v knihe návštev. Do skorého zesemeskovania... :-))
 
Mám Smrža! alebo Ako som bol sklamaný a strašne strašne šťastný 19.3.2003
Ááááaaaa... mááám skúúúúúúšku :-)))))))))) No najtesnejšie jak sa dalo to nakoniec dopadlo.. aaj keď som sa opäť učil dva týždne intenzívne..tak ma to mierne naštvalo. Kurníkšopadoriti ta toľko sa učím a tak napíšem?..asi je niekde chyba:-) Ale šak to je jedno. Hlavná vec, že skúšku mám za sebou! Bola to inak sranda.. najprv poznávačka. Ale teta skúšajúca bola v pohode :-) pomohla trošičku a tak. No.. trebalo by osláviť.. ale keď už všetci bezobratlých dávno majú.. tak to je tak. Ešte že som sa bol včera vyskákať s medikmi... teda lepšie povedané s medičkami ;-))
 
Semester alebo Ako som absolvoval zopár nudných prednášok 25.2.2003
Hurá semester! Povedal som si, keď som spravil aj molekuláru (za 2), a po krátkej návšteve domova som sa veselo a plný zvedavosti vybral na nové prednášky.. nebudem konkrétne menovať (predsa len by to bolo neseriózne).. ale takú nudu som ešte nezažil. No to fakt.. pomaly ani sa na prednášky chodiť neoplatí.. ale problém je, že nikdy dopredu neviete, či náhodou nebudú rozprávať aj niečo múdre..preto sa tam vydám zas a zas.. Ach jááj.. idem sa ja veru učiť tých bezobratlých (=bezstavovce) :-(...
 
Zopár výsledkov alebo Ako som sa konečne potešil 7.2.2003
Po niekoľkých neúspechoch som predsa len zaznamenal aj niečo pozitívne. Bezobratlých síce budem robiť ešte raz :-(, ale relatívne som uspel na mikrobiológii, tú mám za dva. A dnes sa mi podarilo spraviť zápočet z genetiky.. a dokonca na plný počet bodov!! Hovorím to len preto.. že je to prvá vec čo ma v tomto semestri potešila.. a mal som pocit, že fajn, som dobrýý.. :-)) tak občas sa aj zadarí.. tak ďeržajte palčeky nech sa darí aj naďalej.. :-)
 
Lyžiarsky kurz alebo Ako sme perfektne nielen lyžovali :-) 3.2.2003
Taký lyžiarsky kurz v strede skúškového celkom dobre padne :-) až by ste neverili. S partou týždeň na chate, spúšťať sa po zasnežikovanom svahu, občas s dažďom občas snehom ale i slniečkom nad hlavou, zabežkovať si lesom, užiť si niekoľko pekných pádov.. čo viac môžete chcieť? :-) Večer hádzať ťažké psychologické finty počas "mafiánov", občas (teda raz) aj počas abstinenčného večera (potom čo sa krepá knedla :-) (nehnevaj sa) rozhodla, že sa pozrie čo to vlastne pila). A keď vám inštruktorka Helly Hansen o 2:00 v noci vysvetľuje, že ozaj nie je vhodný čas na ohadzovanie sa spacákmi..(aj keď to je vec názoru :-))).. No proste bolo SQUELO!! :-) A dokonca sme boli aj účastní zásahu horskej služby, o čo sa postaral kamoš, takže mu týmto chcem zaželať skoré uzdravenie :_))
   
Skúškove alebo Ako to nezačalo najlepšie 20.1.2003
Táák začalo najobľubenejšie obdobie vysokoškolákov..konečne nejaké vzrušo v tom nudnom roku :-)) Začiatok som si predstavoval teda trocha inak.. na začiatok to bolo za 3 z Fyziológie bunky, čo som si myslel(a si myslím), že viem..ale čo už trochu som nevedel, trochu som zachaosil.. A teraz keď mám síce po skúške z bezobratlých(=bezstavovcov), ale nemám po nej.. to pretože poznávačkou som síce prešiel, aj keď tesne tesne..keďže som ja puk poplietol larvy hmyzákov.. Ale test bol strašný.. dosť nejednoznačný.. a navyše keď sa vám to kvantum podobných informácii pletie..tak to máte malú šancu uspieť.. Takže asi to nemám.. ale to newiem určite. Ale sa už teším na piatkovu mikrobiológiu, lebo tú sa chystám spraviť!! :-)
 
Nový rok alebo Ako som ďalším rokom v Prahe 6.1.2003
Nuž skončili sa nám vianočné prázdniny.. :-( Doma bolo super! Vianočná atmosféra, smiežik, živý stromček, jedlo, Jesusko v jasličkách.. no prosto super. Cez nový rok taky tak. Silvester nič moc.. lebo sa nevykľuvala žiadna poriadna action.. tak som bol doma :_) Ale tak čo už. Ešte že som raz bol v meste.. s bratrancom lakiboyom.. hehe a ako na potvoru s pražákmi Dodgeom a Emzakom.. no čo už.. košičanov sa stretnúť nepodarilo.. snáď nabudúce. A teraz ta horšia správa.. začalo skúškové.. tak držte palčeky. 13-tého a hlavne 20-tého na bezobratlých (=bezstavovce). A potom oddychový lyžiarák.. na ten sa celkom teším, ale to je ešte ďaleko :-(