" "

Milionár

Pre správne fungovanie prográmku Milionár je nutné stiahnuť emuláciu DOSu - DOSBox

Nové vylepšenia

- 16.10.2002 Miroslav Danihel nám poslal svoje otázky. Súbor otazky.b05
- 28.9.2002 Doplnená databáza otázok o ďalší súbor otazky.l04
- Hodnota jednotlivých otázok upravená (500 - 5 000 000)

Tento program je dielom môjho bratranca a to že sa dostal na moju stránku je úplná náhoda :-). Je vytvorený v Pascale a je určený pre všetkých ktorí si chcú preskúšať svoje vedomosti a znalosti zo všetkých možných poznatkov.

Čo je potrebné?

No skoro nič. Nejaký komp na ktorom by ste ho mohli spúšťať (postačuje minimálna konfigurácia a nie je nutný ani Windows). Milionár je zabalený vo formáte zip, takže budete potrebovať nejaký extraktor, konkrétne WinZip alebo UnZip. Nuž stačí si len downladnuť, tak do toho...

Download here: Milionár.zip Verzia 1.9 zo dňa 23.3.2002, databáza otázok ku dňu 28.9.2002

Upload here: otazky.zip Nové otázky doplnené dňa 28.9.2002
                      otazky.b05.zip Nové otázky doplnené dňa 16.10.2002 Miroslavom Danihelom

Súbor otazky.zip obsahuje 4 súbory s otázkami: otazky.l04(otazky.b04), v ktorých sú len najnovšie otázky; a ďalej súbor otazky.l00(otazky.b00), v ktorom sú zhrnuté všetky doterajšie otázky, čo dáva možnosť pri jednej hre čerpať zo všetkých otázok naraz.

Setup

V programe setup.exe si nakonfigurujte nastavenia ako :
-odkiaľ má program brať otázky (zo súboru, z programu)
-či má používať diakritiku
-či má používať zvuky
-aké farby má pre dané položky používať

Chcem hrať! (ako na to + pravidlá)

Po rozbalení stačí spustiť program milionar.exe a hra sa môže začať. Pravidlá hry sú samozrejme zhodné s pravidlami skutočného Milionára. Začína séria pätnástich otázok so štyroma možnosťami. Kedykoľvek v hre môžete použiť žolíka ("50:50", "spýtam sa publika" a "zavolám známemu"). Hru môžete kedykoľvek opustiť s nahratou sumou. V prípade že zdoláte pätnástu otázku, vyhrávate 5 miliónov. Automaticky budete zapísaný do tabuľky milionárov. V prípade nejasností pravidiel alebo fungovaniu žolíkov, spustite milionára takto: milionar.exe/? Objaví sa vám súbor help so všetkými vysvetleniami a pomôže vám lepšie pochopiť fungovanie milionára.

Ako pridávať vlastné otázky?

Môžete si vytvoriť vlastnú databázu otázok! A to úplne jednoducho. Stačí spustiť editor otazky.exe a postupne doplňovať otázky možnosti a správne odpovede tak ako to program vyžaduje. Milionár obsahuje sadu otázok v programe a pridávame vám aj súbor aktualizovaných otázok. To odkiaľ má program otázky načitávať si nastavte v setup.exe. Na tejto stránke budeme aktualiyovať nové otázky. Tu môžete prispieť aj vy, ak nám pošlete svoje otázky, my ich tu radi uverejníme. (otázky program zapisuje do súboru otazky.b01, otazky.b02,... s diakritikou a bez diakritiky (pre prípad problémov so správnym zobrazovaním) do súboru otazky.l01, otazkyl02,...

Troubleshooting (alebo jak to že to nefunguje ?)

Dúfam že takúto otázku si nedávate ale keby náhodou tak tu je niekoľko rád:
1. Aby vám tento program správne fungoval mali by ste ho púšťať na počítači a nesnažte sa ho púšťať z balkóna alebo z okna. Ale vlastne z okna môžete, ale len ak nejaké máte nainštalované (Windows) (len ich prosím vás nenechajte inštalovať sklenárovi).
2. Keďže tento program je robený pre slabšie počítače, tak ak máte rýchly počítač, môže sa stať, že budete mať problém so spúšťaním (aj ja ho mám). V takom prípade neustále spúšťajte súbor milionar.exe až dokým sa nespustí (v takom prípade je lepšie program spúšťať v okne aby ste mohli viackrát klikať a až potom zväčšiť na celú obrazovku). Osobne vám odporúčam počítač nejak spomaliť, a to napríklad, že spustíte antivirák, alebo dáte načítať CD, alebo spustite nejaký väčší program.
Pozn.: Čítal som, že existuje nejaký program na spúšťanie takýchto programov, preto ak taký vlastníte, tak mi ho pošlite :-) -diq- Iné problémy by ste mať nemali, ale keby náhodou tak sa obráťte na nášho trablšutera, teda mňa :-) na adrese: matusok@post.sk